Diagnoza organizacji

uslugidoradcze grzegorzgustaw Doradztwo

Diagnoza Organizacji – czym jest IAPS?

Identyfikacja i Analiza Potrzeb Szkoleniowych stanowi usługę diagnostyczno-doradczą, umożliwiającą poznanie rzeczywistych potrzeb szkoleniowych: firm oraz instytucji, zespołów działających w ich ramach oraz indywidualnych pracowników.

Najważniejszy pierwszy krok

Identyfikacja i analiza potrzeb szkoleniowych stanowi pierwszy i kluczowy etap profesjonalnego procesu szkoleniowego. Bardzo ważne, aby szkolenia odpowiadały na rzeczywiste potrzeby firm – wówczas zainwestowane pieniądze oraz czas zaprocentują, a zysk wypracowany w wyniku inwestycji może być znaczący.

4 etapy procesu IAPS:

 1. Zawarcie porozumienia z klientem.
 2. Zbieranie danych w ramach procesu diagnozy organizacyjnej.
 3. Przeprowadzenie analizy oraz interpretacji danych uzyskanych w wyniku diagnozy organizacyjnej.
 4. Sesja informacji zwrotnej.

Metodologia badań:

Podczas prowadzenia Identyfikacji i Analizy Potrzeb Szkoleniowych korzystam wyłącznie z najbardziej efektywnych narzędzi. Posiadane przeze mnie kompetencje w dziedzinie psychologii organizacji stanowią gwarancję ich prawidłowego zastosowania.

W procesie diagnozy organizacyjnej posługuję się najczęściej następującymi metodami:

 • ustrukturowany wywiad
 • nieustrukturowany wywiad
 • wywiad epizodyczny
 • badanie kwestionariuszowe
 • obserwacja
 • analiza dokumentów
 • analiza ogólnodostępnych informacji na temat firmy

Efekt końcowy:

Rezultat końcowy procesu IAPS stanowi raport diagnostyczno-doradczy, składający się z:

 1. opisu procedury oraz przyjętej metodologii
 2. szczegółowej charakterystyki zidentyfikowanych w wyniku IAPS problemów organizacyjnych
 3. rekomendacji strategii szkoleniowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb organizacji
 4. sugestii zmian natury pozaedukacyjnej (organizacyjnej, kadrowej, procesowej).
Raport przekazywany jest kierownictwu firmy oraz omawiany podczas sesji podsumowującej procedurę IAPS.

Główne korzyści płynące z IAPS:

 • Precyzyjne dobranie szkoleń do potrzeb odbiorcy to: oszczędność pieniędzy oraz czasu klienta – w budżecie firmy uwzględnione zostają wyłącznie te szkolenia, które są rzeczywiście potrzebne.
 • Już samo przeprowadzenie badań w ramach IAPS może skutkować podniesieniem motywacji pracowników. Stanowi bowiem wiarygodny sygnał traktowania przez kierownictwo rozwoju firmy oraz pracowników z należytą powagą.

Korzyści płynące z zatrudnienia zewnętrznego konsultanta:

Zewnętrzne spojrzenie może być niezwykle cenne. Gdy jesteśmy osobiście zaangażowani w proces, możemy nie dostrzegać problemów, ani nie słyszeć krytycznych uwag. Psycholodzy społeczni odkryli i opisali wspomniany mechanizm, określając go mianem „efektu ojcostwa”. W celu trafnego zidentyfikowania problemów organizacyjnych warto zlecić przeprowadzenie IAPS zewnętrznemu ekspertowi, który zachowa obiektywizm.

Co dalej?

Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością udzielę dodatkowych informacji na temat oferowanej przeze mnie usługi IAPS oraz dokonam wyceny przeprowadzenia diagnozy organizacyjnej Twojej Firmy.

Szkoliłem pracowników:
Zamów szkolenie

Szkolenia biznesowe - zamówienieTel. kom.:
606-662-898

Email:
biuro@nullgustaw.net.pl

Opinie Uczestników
 • Michał      Wiatrowski

  Fotografik CENTRUM PAPIERU

  projekt szkoleniowy Uniwersytet Kompetencji Centrum Papieru
  Czas ogranicza nasze możliwości realizacji zadań, nie zostawiając ani chwili na refleksję. Powoduje to, że działamy jak źle skonstruowana maszyna. Cyklicznie powtarzając błędy za każdym obrotem trybu? zegara. Szkolenie Grzegorza Gustawa pozwala nam zatrzymać na moment maszynę. Tą, w której się znajdujemy i przyjrzeć poprawności jej działania. Brak tej niecodziennej możliwości zmiany optyki, spojrzenia na własną rolę, powoduje, że w poczuciu ciężkiej pracy gubimy efektywność, stawiając na efektowność. Porady Grzegorza wydają się czasem zbyt oczywiste, by mogły przynosić realny efekt. Nasz problem polega na tym, że patrząc od wewnątrz, nie jesteśmy w stanie dostrzec jak są proste i skuteczne. Każda firma jest inna. Każda grupa osób stanowi inny zespół o nieskończonej ilości kombinacji charakterów i talentów. Szkolenia Grzegorza Gustawa, to solidna praca inżynierska. Inżynier określa jakie ma części, jakie działają siły, jakie naprężenia i planuje. Po cyklu takich planów wspólnie z firmą składa z tych elementów jedną dobrze naoliwioną maszynę

 • Dorota Galon

  Dyrektor Handlowy WTB Kancelaria Brokerska

  Z ogromną przyjemnością polecam szkolenia prowadzone przez wysokiej klasy trenera Grzegorza Gustawa. Doświadczenie oraz wiedza zdobyta na szkoleniach dają niesamowite osiągnięcia. Grzegorz Gustaw pobudził w zespole WOJOWNIKÓW, którzy doświadczeniem, i oczywistą, ale wcześniej nieuświadomioną wiedzą gwarantują sukces firmie.

 • Elżbieta Bętkowska-Ożóg

  Prezes ELPHARMA

  Szkolenie Podstawy TQM
  Cały warsztat oceniam jako majstersztyk sztuki trenerskiej i z pewnością mogę polecić Grzegorza Gustawa, jako osobę, od której należy się uczyć i czerpać, jeszcze długo mój niedościgniony wzór trenera. Przy każdej sposobności będę uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Grzegorza Gustawa, ponieważ są one dla mnie nie tylko źródłem kompetencji, dają mi możliwość podglądania doskonałego warsztatu trenerskiego oraz są sposobem na spędzenie czasu w doborowym towarzystwie.

 • Katarzyna Jasińska

  Studentka WSB-NLU w Nowym Sączu

  Kurs Psychologia w zarządzaniu
  Po czterech latach studiów licencjackich, w trakcie których wybrałam specjalności psychologii w zarządzaniu, co poparto wieloma przedmiotami m.in. z psychologii społecznej, czy też psychologii pracy i organizacji, mogę przyznać z nieskrywaną szczerością, że dzisiejsze ćwiczenia poprowadził Pan rewelacyjnie. Scenki pojawiły się po raz pierwszy (stąd nasza początkowa niepewność), ale co ważne, również po raz pierwszy pojawiły się elementy coachingu personalnego, socjotechnik czy feedbacku, w praktyce ? co znaczenie wzbogaciło kilka godzin wspólnej pracy. Szkoda tylko, że to były nasze pierwsze i ostatnie ćwiczenia z tego przedmiotu

 • Dariusz Marchel

  ARUM S.A.

  Szkolenie Wystąpienia publiczne
  Do szkolenia z Wystąpień Publicznych podchodziłem bardzo sceptycznie (panikowałem że, cokolwiek będę musiał mówić PUBLICZNIE!). Natomiast po wystąpieniu przed współuczestnikami szkolenia, poczułem ogromną ulgę i radość z tego że, dałem radę! Nie traktuje już wystąpienia jako lęku tylko jako wyzwanie, a dla mnie to ogromna różnica. Wiedzę, którą wyniosłem z tego szkolenia stosuję na co dzień w życiu zawodowym, ponieważ moja praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientami. Stres jaki mi towarzyszył przy każdej rozmowie staram się zastąpić opanowaniem i świadomością, że sobie poradzę w każdej sytuacji. Jednym słowem szkolenie było super i każdemu je gorąco polecam.

 • Katarzyna Jancewicz

  Właściciel FruitFulPR

  szkolenie Efektywna komunikacja
  Na szkolenia rozwijające tzw. kompetencje miękkie chodzi się z reguły bardzo chętnie ? są miłą formą spędzania czasu w pracy. Przyznam jednak, że zawsze podchodziłam do nich bardzo sceptycznie nie widząc w uczestnictwie w nich bezpośredniego przełożenia na moją pracę. Szkolenia z Grzegorzem Gustawem były inne niż wszystkie, na których byłam do tej pory. Przede wszystkim widać było u niego zaangażowanie, które zdecydowanie wykraczało poza ogólnie przyjęty szablon. Osobiście poczułam się zainspirowana do uczynienia pewnych zmian i jeszcze większej pracy nad sobą. Szkolenie z Grzegorzem to? bardzo kreatywne podejście do tematu.

 • Paul D’Angelo

  M.A. Global Business Management, CEO BALTILAI

  Psychology of Management
  Psychology of Management with Grzegorz Gustaw was one of the most engaging classes that I have ever taken. Each of the various exercises we were presented with during classes always brought about important lessons that can easily be applied to the real world. This is the way I believe most classes should be taught, rather than just focusing on theory. In addition to adding new managerial skills, this class also taught me a lot about myself. Overall this is a class that is beneficial to both one?s professional and personal life.

 • Michał      Warkoczyński-Prochownik

  Dyrektor ds. informatyki Grupa Powen-Wafapomp S.A.

  Szkolenie Zarządzanie sobą w czasie i efektywna organizacja pracy
  Już po pierwszych pięciu minutach szkolenia byliśmy zespołem, który wspólnie rozwiązywał problemy i dzielił się pomysłami. Może właśnie dlatego nie tylko wyniosłem z niego wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie, które przekształcam w konkretne działania.

 • Magdalena       Kotlarz

  Studentka WSB-NLU w Nowym Sączu, Oligofrenopedagog

  Kurs Procesy poznawcze
  Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w ćwiczeniach, prowadzonych przez Pana. Ciekawe, dobrze przygotowane ale najważniejszy jest prowadzący ? przebojowy, z charyzmą i z tym czymś, co tak trudno określić a Pan to ma. Jak dla mnie +bdb

 • Kamil      Zawistowski

  KONTEXT s.c.

  Szkolenie Wystąpienia publiczne
  Bardzo podobało mi się przygotowanie Trenera i to, że nie dał się niczym zaskoczyć. Informacje przedstawione w sposób ciekawy i motywujący do poznania dalszych części szkolenia, chociażby też zjednoczenie grupy pod kątem wspólnych ćwiczeń czy poczucia, że sami ustalaliśmy czego chcemy się nauczyć. Jestem bardzo zadowolony z siebie, wręcz zaskoczony jak wypadłem podczas autoprezentacji :) Na pewno miały na to wpływ wcześniejsze przygotowania uzyskane na szkoleniu. Dziękuję